PTCCL07H111HBC
Mfr.Part #
PTCCL07H111HBC
Datasheet
PTCCL07H111HBC
Stock
707
Current - Hold (Ih) (Max) :
110 mA
Current - Max :
650 mA
Current - Trip (It) :
165 mA
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
48 Ohms
Voltage - Max :
265V